Ur. w Bytomiu, wywodzi się ze znanej zamojskiej rodziny artystycznej (osobne hasło wyżej), młodość spędził w Zamościu, po 2 latach wyrzucony ze szkoły muzycznej, absolwent wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu (2000). Występuje od końca l. 80., uczestniczył w konkursach poezji śpiewanej (jako DUO z Iloną Ostrowską I m. w Myśliborzu, 1992 i 1993, II m. we Włocławku, 1993). Grywał w kawiarni studenckiej, komponował muzykę teatralną. W 1998 jako "Duo" (z Iloną) zdobył nagrodę dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, a rok później samodzielnie III nagrodę. Kolejne sukcesy odniósł w 1999 na festiwalu studenckim "Fama" (Grand Prix), w 2000 na Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy (I nagroda i 7 tys. $ za Taki cud to miód) i Piosenki Polskiej w Opolu ("Debiuty" - za Napoleona wyróżnienie i nagroda dziennikarzy), w 2001 na II Ogólnop. Festiwalu Sztuki Estradowej w W-wie (GP ex aequo w kat. ruchu scenicznego - scenka mimiczna), zdobywając też uznanie za występ w koncercie galowym (wspólnie z Gajosem, Opanią, Bajorem, Banaszak, Janowską), a ponadto swój recital. W 2014 podczas  Przeglądu Piosenki Aktorskiej odebrał prestiżową nagrodę im. A. Bardiniego i statuetkę "Tukana" (za całokształt i autorski spektakl Król Dawid live).
Od 2002 pracuje w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W Sylwestra'2000 prowadził na wrocławskim Rynku koncert "Obudźmy nowy wiek", stworzył 150-osobową międzynarodową orkiestrę perkusyjną (2000), happening na 40 tys. budzików (2002), śpiewał z U. Dudziak, występował na Expo w Japonii. Lider Formacji Legitymacje i Ethno Funky Show. Jest nie tylko oryginalnym wokalistą, pasjonuje się muzyką etniczną, gra na różnych, często własnoręcznie wyrabianych instrumentach. Wykłada piosenkę na Wydz. Lalkarskim "swojej" PWST.
Wielokrotnie występował w Zamościu, m.in. podczas MSWJ (1995) i festiwalu im. M. Grechuty (2007), z autorskim spektaklem Grzech z udziałem 17 studentów (Rotunda 2008), z koncertem "Ethno Funky Show" (2009), okazjonalnie też wystąpił z chórem "Rezonans" (Chełm, 1995). W 2009 założył pod Lubiążem wioskę artystyczną "Ale wiocha", gdzie przeniosła się z Zamościa rodzina.


  * Sam o sobie - wojownik sztuki, wymyślacz machin brzmieniowych, przyrządów dźwięczących, grających dziwadeł, kapelmistrz etnicznej orkiestry improwizacji, muzykant, śpiewacz, poszukiwacz, miłośnik przyrody i zwierząt.
*
Podczas Fortalicji 2001 grał m.in. na berimbao (brazylijski łuk z akustycznym kokosem), didieriedoo (trąba aborygeńska), rein (kij deszczowy, wypełniony w środku nasionami).
* W spektaklu Grzech opartym na rozważaniach Jana Pawła II (45 minut), jednym z eksponatów był jeżdżący i grający wehikuł zbudowany na bazie elektrycznego fortepianu i zgrabiarki konnej.
 * Podczas Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu w 1992 za I miejsce z Iloną Ostrowską otrzymał nagrodę jak podano wartości 10 mln zł - instrument klawiszowy wyprod. w 1986, wg rzeczoznawcy warty najwyżej 3 mln, praktycznie muzealny. Za II m. dano tylko 7 mln, za to do "łapy".