Ur. w Przemyślu, uczył się malarstwa w lwowskiej szkole przemysłowej, służył jako ułan, w 1920 internowany. Przed wojną pracował jako nauczyciel rysunków, m.in. we Lwowie i Warszawie, oddawał się też grafice artystycznej, także zarobkowo. Związany z wsią (czł. SL), także działacz związkowy. W 1935 przybył z Krasnobrodu do Zamościa, w 1939 kandydował do RM (czł. PPS). W czasie wojny zradykalizował swoje poglądy, dwukrotnie aresztowany (łącznie 14 m-cy więziony).
W 1944 został czł. MRN i PRN, w 1944-47 sekretarz PMRN, a w 1947-49 burmistrz, także I sekretarz KM PPR, czł. KP PPR. Zasłużył się jako organizator PRZZ (sekretarz i od 14 IX pełnomocnik powiat. PKWN ds. reformy rolnej, był również prezesem ZP ZSChł. (1945-47), następnie prezesem Powiat. Spółdzielni "SCh" (zaprojektował znak - koło zębate), przewodniczącym Miejskiego Komitetu WF i PW, a w 1949 z-cą przewodniczącego Obchodów Mickiewiczowskich i tego roku opuścił Zamość. Przyczynił się do przekształcenia szkoły plastycznej w PLSP. Pracował w red. "Sztandaru Ludu", był sekretarzem ZW TWP. Zm. w Lublinie.
* Zeznawał w procesie Z. Klukowskiego - Otrzymał od niego listę czł. partii, z pytaniem co się z nimi stało, gdyż zbiera materiały do historii Zamojszczyzny z okresu okupacji. Spis ten złożył w Komitecie Partii i sam żadnych informacji oskarżonemu nie udzielił. (za Zb. Pająkiem, "Tygodnik Zamojski" z 1990)