Też jako Luxenberg, ur. w Warszawie, prowadził na dużą skalę handel towarami łokciowymi, przed powstaniem listopadowym przeniósł się do Zamościa, w 1845 otworzył tu skład krajowych i zagranicznych sukna i kortów, prowadził też agenturę Loterii Klasycznej (1850). Należał do grona postępowych przedstawicieli społeczności żydowskiej w mieście. W 1856 Abraham odznaczony orderem św. Anny. Trzykrotnie żonaty, miał 8-ro dzieci, w 1861 przeniósł się do Warszawy, wg rodziny zm. w Berlinie.
W 1854 nabył kamienicę  przy ul. Kościuszki 7a (wtedy Ogrodowa 54), odsprzedaną po 8 latach synowi Eliaszowi v. Edwardowi (1830-1900), który uczył się w Berlinie, kupcowi drzewnemu, pośrednikowi finansowemu. Jak wspomina Perec, ubierającemu się już całkiem po niemiecku. Też odsprzedał dom, pozostawiając małe mieszkanie, w którym urodziła się jego córka Róża Luksemburg.  Później też przeniósł się do Warszawy, na ul. Złotą.

 * Car w 1856 wynagrodził - za zasługi mieszkańca Zamościa, Starozakonnego Abrahama Luxemburga, przy różnych dostawach dla wojsk, oraz w czasie grasowania cholery położone. Raczył najłaskawiej udzielić mu medal srebrny z napisem „za pracowitość” na wstążce św. Anny na szyi noszony.