Ur. w Zamościu. W 1920 walczył jako ochotnik, za zasługi na froncie odznaczony Krzyżem Virtuti Militari. Właściciel jednego z najpopularniejszych winno-kolonialnych sklepów staromiejskich (róg Grodzkiej i Bazyliańskiej - ob. PSS), w którym można było nabywać kawior, węgorza, łososia, sery, bryndzę, wina krajowe i zagraniczne, wódki czyste i kolorowe, koniaki, firmowe mieszanki herbat i kawy, znane z jakości cukry i owoce, codziennie świeże masło,  itp. Początkowo (od 1922) prowadził sklep z J. Troszczyńskim, w 1928-49 samodzielnie (od 1935 współwłaściciel kamieniczki). Jego sklep reklamował się jedyną uchylną wagą w Zamościu (1938). Po zabraniu sklepu od 1949 pracował w PSS.
Był czł. Stowarzyszenia Kupców Polskich, od 1937 w zarządzie zamojskiego OZON, wachmistrzem kawalerii, kandydował do RM. Mieszkał przy ul. Żdanowskiej 12, później ul. Cichej. Spoczywa na zamojskim cmentarzu (T). Syn Leszek (osobne hasło) malarz.


Z ogłoszenia w "Słowie" (1929) - Nowootwarty Handel Win i Towarów Kolonialnych P. Siwiłło ul. Bazyliańska 6 [w l. 30. jako nr 10] (obok "Polkomisu") - Wina, miód pitny i pszczeli, grzyby, świeże masło, deserowe i kuchenne, sery suche,  wędliny, świeże i suszone owoce, cukry i konserwy, sardynki, śledzie, kawa, herbata, kakao, makarony, skład mydła. Z ogłoszenia z 1939 - Najlepiej zaopatrzony skład towarów spożywczych i kolonialnych w wyroby firmy Wedel, poleca wódki wyborowe, wina i likierów, pierwszorzędną kawę i herbatę, znane z jakości cukry, owoce i delikatesy, wszelkie wyroby Monopolu Tytoniowego, wędliny i konserwy. Ceny niskie i stałe. Obsługa sprawna i uprzejma. Ul. 3 Maja 14, tel. 214. Z ogłoszenia z 1934 - Zamówienia na drób bity (indyki, perliczki).
 * W 1947 na sklep napadła bojówka WiN.