nagłówek

LEKKOATLETYKA - MISTRZOSTWA POLSKI

W tabelach zestawiono wszystkie medale mistrzostw Polski seniorów młodzieży i juniorów, w kategorii seniorów również miejsca punktowane.

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW
ZŁOTE MEDALE

 1991  chód 5 km hala  Sławomir Cielica                    
 1994  chód 50 km  Sławomir Cielica 
 1995  przełaje 5 km  Dorota Gruca
 1995  5 km  Dorota Gruca
 1995  10 km  Dorota Gruca
 1996  10 km  Dorota Gruca
 1996  półmaraton  Dorota Gruca
 1998  przełaje 5 km  Dorota Gruca
 1998  5 km  Dorota Gruca
 1998  10 km  Dorota Gruca
 1999  5 km  Dorota Gruca
 1999  10 km  Dorota Gruca
 2000  półmaraton  Dorota Gruca
 2001  10 km  Dorota Gruca
 2001  półmaraton  Dorota Gruca
 2003  półmaraton  Dorota Gruca
 2004  1500 m  Anna Jakubczak                
 2004  10 km  Dorota Gruca
 2007  półmaraton  Dorota Gruca
 2010  maraton  Dorota Gruca
 2012  wzwyż  Szymon Kiecana
2012  młot  Paweł Fajdek
2013  wzwyż  Szymon Kiecana
2013  wzwyż hala  Szymon Kiecana
 2014  młot  Paweł Fajdek
2015  młot  Paweł Fajdek
2016  młot  Paweł Fajdek
2018  100 m  Dominik Kopeć
2018  200 m  Dominik Kopeć
2019  100 m  Dominik Kopeć
2019  200 m  Dominik Kopeć
2019  młot  Paweł Fajdek
2021  100 m  Dominik Kopeć

SREBRNE MEDALE

 1992  3 km  Dorota Gruca
 1997  chód  Anna Kot
 1998  przełaj  Dorota Gruca
 2000  10 km  Dorota Gruca
 2001  5 km  Dorota Gruca
   2004    młot  Katarzyna Kita
 2005  800 m hala  Anna Jakubczak
 2005  młot  Katarzyna Kita
 2006  1500 m  Anna Jakubczak
 2006  młot  Katarzyna Kita
 2007  5 km  Dorota Gruca
 2007  młot  Katarzyna Kita
 2009  10 km  Aleksandra Jakubczak
 2009  400 m  Izabela Kostruba
 2009  przełaje  Aleksandra Jakubczak
 2010   młot  Katarzyna Kita
 2010  400 m  Izabela Kostruba
 2010  5 km  Anna Jakubczak
 2010  10 km  Aleksandra Jakubczak
 2011  10 km  Aleksandra Jakubczak                
 2011  młot  Paweł Fajdek
2012  przełaje  Aleksandra Jakubczak
 2015  wzwyż  Szymon Kiecana
2017  4x100 m  M. Talacha, H. Kalandyk, C. Mirosław, D. Kopeć
2017  młot  Paweł Fajdek
2018  60 m hala  Dominik Kopeć
2018  200 m hala  Dominik Kopeć
2018  młot  Paweł Fajdek
2020  100 m  Dominik Kopeć

 
BRĄZOWE MEDALE

 1987  przełaje  Anna Iskra
 1990  chód 5 km h.  Sławomir Cielica
    1991     chód 20 km     Sławomir Cielica
 1991  chód 50 km     Sławomir Cielica
 1991  maraton  Dorota Gruca
 1993  maraton          Dorota Gruca
 1993  chód 50 km     Sławomir Cielica
 1994  3 km     Dorota Gruca
 1996  1500 m hala  Dorota Gruca
 1996  5 km            Dorota Gruca
 1997  chód  Aleksandra Kot
   2001    w dal     Radosław Jędrzejewski
 2001  trójskok     Krzysztof Szuptarski
 2002  800 m hala     Przemysław Bobrowski
 2002  800 m      Przemysław Bobrowski
 2002  młot     Katarzyna Kita
 2003  młot      Katarzyna Kita
 2003  chód 50 km  Tomasz Ostrowski
 2008  młot  Katarzyna Kita
 2008  1500 m  Anna Jakubczak
 2009  1500 m  Anna Jakubczak
 2009  5 km  Aleksandra Jakubczak
 2009  młot  Katarzyna Kita
 2009  młot  Paweł Fajdek
 2010  młot  Paweł Fajdek
 2011  3 km hala  Aleksandra Jakubczak
 2011  młot      Katarzyna Kita
 2011  1500 m     Anna Jakubczak
 2011  3 km  Aleksandra Jakubczak
 2011  800 m hala  Marcin Nagórek
 2011  10 km  Anna Jakubczak
 2012  przełaje 4 km  Aleksandra Jakubczak                  
 2013  5 km uliczny  Dorota Gruca
 2013  młot  Paweł Fajdek
 2014  60 m hala  Małgorzata Kołdej
2014  100 m  Małgorzata Kołdej
 2015  4x200 m hala  Dominik Kopeć, Andrzej Jaros, Michał, Jakóbczyk, Cezary Mirosław
2016  200 m hala  Hubert Kalandyk
 2017  60 m hala  Dominik Kopeć
2017  100 m  Dominik Kopeć
2018  4x100 m  Marcin Tałacha, Hubert Kalandyk, Michał Jakóbczyk, Dominik Kopeć
2018  młot  Arkadiusz Rogowski
2019  4x100 m  Patryk Krupa, Przemysław Adamczyk, Michał Jakóbczyk, Dominik Kopeć
2019  młot  Arkadiusz Rogowski
2020  60 m hala  Dominik Kopeć

 
MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI
mężczyźni

 100 m  ZŁOTO - D. Kopeć 2016, 2017
 SREBRO - D. Kopeć 2015, H. Kalandyk 2016
 200 m  ZŁOTO - H. Kalandyk 2016, D. Kopeć 2017
 SREBRO - D. Kopeć 2016
 400 m  ZŁOTO - A. Jaros 2010
 BRĄZ - A. Jaros 2012
 800 m
 ZŁOTO - P. Bobrowski 2001
 SREBRO - P. Bobrowski 2002
 BRĄZ - M. Sądej 2004
 1500 m  SREBRO - P. Bobrowski 2002
BRŻ - M. Stefaniec 2010
 wzwyż  ZŁOTO - Sz. Kiecana 2011
 w dal  ZŁOTO - R. Jędrzejewski 2000, 2001, 2002
 kula  SREBRO - K. Partyka 2011
 dysk SREBRO - J. Lewoszewski 2020
 młot  ZŁOTO - P. Fajdek 2009, 2010, 2011, M. Mazur 2020
 SREBRO - M. Mazur 2019
 chód 20 km  ZŁOTO - S. Cielica 1991, M. ŁYP 2001
 SREBRO - S. Cielica 1992
 BRĄZ - S. Cielica 1989, 1991

MMP kobiety

 100 m  BRĄZ - Kołdej 2011, 2012
 200 m  SREBRO - Kołdej 2012
 1500 m  BRĄZ - A. Jakubczak 2004
 10.000 m  BRĄZ - D. Gruca 1991, 1992
 kula  SREBRO - K. Kita 2004
 BRĄZ - K. Kita 2005
 młot
 ZŁOTO - K. Kita 2006
 SREBRO - Śmiech 2018
 chód 5 km  BRĄZ - M. Janeczko 1997
 chód 10 km  ZŁOTO - An. Kot 1997, W. Spychalska 2003, 2004
 SREBRO - Al. Kot 1997,
W. Spychalska 2002;
 BRĄZ - A. Koper 2003.


MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
Mężczyźni

 100 m  ZŁOTO - D. Kopeć 2014
 BRĄZ - D. Kopeć 2013
 200 m  ZŁOTO - D. Kopeć 2014, 2014h
 BRĄZ - D. Kopeć 2013
 400 m  ZŁOTO - T. Smolarczyk 2000
 SREBRO - Mir. Sądej 2002, A. Jaros 2009
 BRĄZ - T. Smolarczyk 1999, M. Sądej 2001
 300 m h  BRĄZ - P. Dubas 2005
 800 m  BRĄZ - P. Bobrowski 2002
 1500 m  BRĄZ - M. Stefaniec 2010
 110 m ppł  ZŁOTO - P. Kuśmirek 2004
 w dal  ZŁOTO - M. Choczyński 1959, R. Jędrzejewski 1999h
 SREBRO - R. Jędrzejewski 1999, Sz. Rajtak 2012
 BRĄZ - R. Jędrzejewski 1998h
 kula  ZŁOTO - K. Partyka 2009
 dysk  ZŁOTO - J. Lewoszewski 2018
 BRĄZ - D. Malinowski 2003, J. Lewoszewski 2019
 oszczep  SREBRO - Cz. Borodziej 1970
 młot  ZŁOTO - P. Fajdek 2009, M. Mazur 2018
 BRĄZ - B. Blachowski 2008
 chód 5 km h  SREBRO - M. Łyp 2000
 BRĄZ - T. Ostrowski 2001, A. Bubiński 2005
 chód 10 km  SREBRO - M. Łyp 1999, 2000, A. Bubiński 2004, 2005
 BRĄZ - R. Ścibak 1992;  M. Łyp 1999, A. Bubiński 2005
 chód  20 km  ZŁOTO - M. Łyp 1999
 BRĄZ - S. Cielica 1989, R. Ścibak 1992
 4x100 m  ZŁOTO - "Agros" 2013

MPJ kobiety

 100 m  SREBRO - Wronka 2013
1000 m h  BRĄZ - M. Bury 1997
 1500 m  ZŁOTO - A. Buśko 1979h,1979
 3000 m  ZŁOTO - A. Buśko 1980
 SREBRO - D. Gruca 1989, R. Borzęcka 1993
 100 m ppł  SREBRO - M. Marlicka 2013
 BRĄZ - 
Palak 2003
 kula  BRĄZ - A. Momot 1996, K.Kita 2003
 oszczep  BRĄZ - A. Momot 1996
 młot  ZŁOTO - K. Kita 2003
 5-bójh  ZŁOTO - M. Marlicka 2012
 7-bój  ZŁOTO - M. Marlicka 2012, 2013
 chód 3 km h  SREBRO - An. Kot 1996h, D. Cieczkiewicz 1999, W. Spychalska 2000h, 2001h,
 BRĄZ - Al. Kot 1996h, M. Janeczko 1997h, A. Ignaciuk 1999
 chód 5 km  BRĄZ - A. Kot 1996, W. Spychalska 2000
 chód 10 km  SREBRO - A. Koper 2001
 4x100 m  ZŁOTO - "Agros" 2013
 4x400 m  SREBRO - "Agros" 2004
 przełaje  ZŁOTO - A. Buśko 1979, 1980;
 
SREBRO - R. Borzęcka 1993, 1994;
 BRĄZ - A. Buśko - 1980


MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH /OSM, OOM
Mężczyźni

 100 m  BRĄZ - D. Karwina 2005
 300 m  BRĄZ - T. Smolarczyk 1998h
 400 m
 ZŁOTO - T. Smolarczyk 1998m
 SREBRO - P. Dubas 2005, A. Jaros 2007
 800 m  ZŁOTO - M. Stefaniec 2008
 1500 m  ZŁOTO - M. Stefaniec 2008
 2000 m  SREBRO - M. Stefaniec
 w dal  ZŁOTO - R. Jędrzejewski 1997m, 1997h
 BRĄZ - Sz. Rajtak 2010
 dysk  ZŁOTO - Z. Lewoszewski 2017
 BRĄZ -  D. Malinowski 2002m. J. Lewoszewski 2016
chód 10 km  SREBRO - A. Bubiński 2003m
 BRĄZ - R. Ścibak 1991, 1992
 4x100 m  SREBRO - "Agros" 2004m
 4x400 m  ZŁOTO - "Agros" 2005
 BRĄZ - "Agros" 2004m

MPJMł. Kobiety

 100 m  ZŁOTO - Kołdej 2007m
 200 m  ZŁOTO - Kołdej 2007m
 50 m ppł  BRĄZ - Romaszko 2018h
 kula  ZŁOTO - Łuczak 2018m
 BRĄZ - Łyciul 2018h
 oszczep  BRĄZ - A. Momot 1996m
 przełaje  SREBRO - A. Buśko 1978
 BRĄZ - R. Borzęcka 1991
 chód 2 km  SREBRO - H. Ciećkiewicz 1999h
 chód 3 km  ZŁOTO - A. Ździebło 1984m, M. Janeczko 1995h
 SREBRO - M. Janeczko 1995h
 chód 5 km  ZŁOTO - A. Ździebło 1984m, W. Spychalska 1999m
 SREBRO -
L. Chruściel 2005o
 
BRĄZ - A. Kot 1996m, D. Cięćkiewicz 1999m, A. Koper 2000m,

 

Czytany 84 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 sierpień 2021 10:22

Kolejne artykuły

Liczby Zamościopedii

Hasła

 

Ilustracje

 

Rozwijana od dni

 

19438512

Wyświetleń