Ur. we Lwowie, zamieszkała w Zamościu (szkoła podstawowa i gimnazjum), w czasie okupacji pracowała w aptece nowomiejskiej, po maturze (1946) studiowała farmację w Lublinie. W 1948-54 mieszkała we Wrocławiu, i tam została mgr farmacji (1954). Wróciła do Zamościa, przez wiele lat pracowała w aptece przy ul. Orlicz-Dreszera (kierownik apteki) i ul. Piłsudskiego. Była przez 4 kadencje bezpartyjną czł. MRN. Po śmieci męża Feliksa Skarżewskiego (1926-2020) - absolwent zamojskiego gimnazjum, felczer, przez wiele lat pracujący w szkolnej służbie zdrowia, wróciła do Wrocławia, tam zmarła, spoczęła na cmentarzu w Zamościu.
.