Ur. w Lubartowie, po ukończeniu lubelskiego gimnazjum, od 1913 służył w wojsku rosyjskim na Kaukazie, ukończył szkołę wojskową, znalazł się na froncie kaukaskim, ranny (szpital na terenie Turcji), już jako major studiował prawo w Charkowie (6 sem.). W 1922 wrócił do Polski, pracował w warszawskim kuratorium. Do Zamościa przybył w 1927. Był prezesem Towarzystwa Burs i Stypendiów, do wojny działał Zw. Rzemieślników i Stow. Kopców. W czasie okupacji w BCh, po wojnie w PPR (czł. sekretariatu KP). Był przewodniczącym MRN (1944-49), w komisji ds. majątku poniemieckiego, był w delegacji po Krzyż Grunwaldu, zrezygnował jednak i złożył samokrytykę, gdyż był również wiceprezesem spółdzielni "Ogrodnik". Był również czł. PRN, współorganizował Ligę Morską, był przew. RN PZGS,