Ur. w Stanisławowie k. Józefowa. Zaczął trenować sam mając 6 lat, zafascynowany programem "Cyrki świata". Był uczniem Technikum Hodowlanego w Zamościu i zawodnikiem "Hetmana" w akrobatyce sportowej. Później uczył się w cyrkowej szkole w Julinku i był zawodnikiem "Legii" w kung-fu (wzrost 170 cm, 64 kg). Występował w kabarecie "Friko", później przez wiele lat w popularnych programach TV (Studio 2, Jarmark, MdM). 2 VI 1985 na stadionie pobił pierwszy rekord (jedyny na świecie - wyginając się do tyłu umieścił głowę między nogami, tzw. buddyjska kobra), następnie powtórzył w Paryżu, trafiając do Księgi Rekordów Guinessa (wyd. 1987). Wystąpił w najlepszych cyrkach świata (m.in. szwajcarskim 'Knie", w rewii największych gwiazd cyrkowych w Kopenhadze), w wielu krajach świata, też w 3 filmach CK Dezerterach, Dekalog VIII i Zygfryd. Dwukrotnie był u papieża, ma zdjęcie z królową Elżbietą II. W poł. l. 90. zaprzestał występów.


* Byłem cherlawym chłopcem. Rówieśnicy nie traktowali mnie za równego sobie. To mi dokuczało i postanowiłem, że nie tylko im dorównam, ale jeszcze zadziwię.
 * Lekarze w l. 80-tych dostrzegli w jego kręgosłupie bardzo starte kręgi i luzy do 5 cm i nie wróżyli mu dłuższego życia.
* Jedna z klinik niemieckich zaproponowała 60 tys DM za pośmiertne przekazanie kręgosłupa.